Ta strona używa plików cookie!
close

Golfem wjechał do rowu- badanie wskazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu kierowcy

Data dodania: 17 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna grozi 28-latkowi, który wjechał samochodem do przydrożnego rowu. Jak się okazało, mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego wydychanym powietrzu. 28-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

W sobotę, kilkanaście minut po godzinie 19, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymał informację, że na drodze wojewódzkiej nr 363 pomiędzy miejscowościami Zagrodno i Złotoryja, w rowie znajduje się samochód osobowy. Zadysponowany do zdarzenia patrol zastał na miejscu 28-letniego kierowcę volkswagena golfa. Mężczyzna miał wyraźne problemy z utrzymaniem równowagi ciała, czuć było od niego alkohol a kontakt z nim był znacznie utrudniony. Policjanci mając podejrzenia, że znajduje się on pod silnym działaniem alkoholu zweryfikowali jego stan trzeźwości. Badanie alkomatem wskazało ponad 2 promile alkoholu w jego wydychany powietrzu. Mężczyzna z uwagi na odniesione lekkie obrażenia ciała został hospitalizowany. Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

Apelujemy do wszystkich kierowców, aby wsiadając za kierownicę samochodu byli wypoczęci a przede wszystkim trzeźwi. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości co do stanu trzeźwości, mamy możliwość wykonania badania alkomatem w każdej jednostce Policji.

st. sierż. Dominika Kwakszys

KPP w Złotoryi

Zdjęcia: zlotoryja112

Powiązane wiadomości