Ta strona używa plików cookie!
close

Próbowali oszukać 75-letnią złotoryjankę. Wykorzystali metodę „na wypadek”!

Data dodania: 12 grudnia 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Wczoraj funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymali zgłoszenie dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej. Sprawcy usiłowali dokonać przestępstwa metodą „na wypadek”. Dzwoniąc do seniorki podawali się za funkcjonariuszy i za członka rodziny, który spowodował wypadek i potrzebuje pieniędzy. Na szczęście do przestępstwa nie doszło. Czujna seniorka nie dała się wprowadzić w błąd. Jednak w okresie przedświątecznym tego rodzaju oszustw może się pojawić więcej. Dlatego policjanci apelują o częstszy kontakt z seniorami i rozmowę z nimi na temat metod stosowanych przez oszustów.

Wczoraj tj. 11 grudnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi otrzymali sygnały o próbie wyłudzenia pieniędzy od 75-letniej złotoryjanki. Jak ustalili policjanci, około godziny 13.00 do kobiety zadzwoniła osoba, który podała się za jej wnuczkę. Powiedziała, że jej rodzic spowodował wypadek drogowy i potrzebuje pieniędzy w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wersję przedstawioną przez rzekomą wnuczkę potwierdziła osoba, która dzwoniąc po raz drugi podawała się za funkcjonariusza policji. Czujna 75-latka w porę zareagowała i nie dała się oszukać.

Coraz więcej osób jest świadomych zagrożenia, dzięki czemu przestępcom nie udaje się oszukać kolejnych, jednak warto pamiętać, że w okresie przedświątecznym przestępcze działania oszustów mogą wzrosnąć.

Złotoryjscy policjanci po raz kolejny apelują i radzą: Rozmawiajmy z naszymi bliskimi o istniejących zagrożeniach. Opowiedzmy im o metodach działania oszustów. O tym jak reagować i jak prowadzić rozmowę w przypadku otrzymania telefonu z informacją o wypadku drogowym bliskiej osoby, tajnej akcji policyjnej lub funkcjonariuszy CBŚP mającej na celu zwalczanie grup przestępczych.

st. sierż. Dominika Kwakszys

KPP w Złotoryi

Powiązane wiadomości