Ta strona używa plików cookie!
close

Uroczyste obchody Święta Policji w Złotoryi

Data dodania: 24 lipca 2018 r.
Miejsce zdarzenia: Złotoryja

Dzisiaj w sali kinowej Złotoryjskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji, odbyły się uroczyste obchody Święta Policji. Tegoroczne święto związane z obchodami 99 rocznicy powstania polskiej Policji zostało objęte honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego. W uroczystościach uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu insp. Dariusz Wesołowski. Podczas uroczystości złotoryjskim policjantom wręczono odznaczenia, wyróżnienia oraz akty mianowania na wyższe stopnie służbowe.

Dzisiaj tj. 24 lipca br. o godzinie 12 w Złotoryjskim Ośrodku Kultury i Rekreacji rozpoczęła się uroczysta zbiórka z okazji Święta Policji, w której uczestniczyli m.in. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu- insp. Dariusz Wesołowski, Radna Sejmiku Województwa Dolnośląskiego- Pani Jadwiga Szeląg, Starosta Złotoryjski- Pan Ryszard Raszkiewicz, dyrektor biura senatorskiego Pana Krzysztofa Mroza- Senatora RP, dziekan diecezji legnickiej, przedstawiciele samorządów, komendanci miejscy i powiatowi Policji województwa dolnośląskiego oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji.

Święto Policji to czas podziękowania wszystkim policjantkom oraz policjantom za ich ciężką i odpowiedzialną służbę, za narażanie własnego życia czy zdrowia dla ochrony życia i zdrowia innych, a także podziękowania pracownikom Policji za ich trud i wkład, który nierozerwalnie wiąże się ze służbą policyjną. W tym roku, w Komendzie Powiatowej Policji w Złotoryi, nominacje na wyższe stopnie policyjne otrzymało 25 policjantów i policjantek, z czego 1 funkcjonariusz w korpusie oficerów młodszych, 13 w korpusie aspirantów oraz 11 w korpusie podoficerów. Ponadto Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu- insp. Dariusz Wesołowski wręczył nominację na stopień inspektora Policji Komendantowi Powiatowemu Policji w Złotoryi mł. insp. Jackowi Bandykowi.

Podczas tegorocznego święta przyznano także odznaczenia związkowe, wyróżnienia Komendanta Głównego Policji oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Wyróżnienie otrzymali także pracownicy cywilni złotoryjskiej komendy. Z kolei dzielnicowi za ich trud i zaangażowanie w codziennej służbie na rzecz mieszkańców zostali nagrodzeni przez władze samorządowe powiatu złotoryjskiego.

Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna, podczas której piosenki i pieśni patriotyczne zaśpiewała grupa przedszkolaków z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Złotoryi oraz Iga Sikora uczennica 2 klasy liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym z Zespołu Szkół Zawodowych w Złotoryi.

Po uroczystości delegacja Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych złożyły kwiaty pod pomnikiem funkcjonariuszy poległych w walce o bezpieczeństwo społeczności ziemi złotoryjskiej.

st. sierż. Dominika Kwakszys

Galeria

Powiązane wiadomości